Зарізання бокових стовбурів

Компоновка для вирізання «вікна» KLEN – HA (Hydraulic Anchor) Якірного типу.

ПРИЗНАЧЕНИЙ для фрезерування вікна як в обсадній колоні, так і відкритому стовбурі, і буріння короткого стовбура під КНБК в заданому напрямку за один рейс.

СКЛАДАЄТЬСЯ з гідравлічного якіра, відхиляючого пристосування клина iз гідросистемою, фрезера та допоміжного інструменту.

ВИКОНУЄ зарізання бокового стовбура в наступній послідовності. Зібраний на гирлі комплекс іструменту спускається в попередьно прошаблоновану свердловину на визначену глибину.

Після орієнтування клина, насосом створюється перепад тиску, завдяки якому розкривається якір, що фіксує клиновий відхилювач. Далі починається фрезерування вікна, до виходу, розширяючої частини фрезера за обсадну колону. Допускається буріння фрезером короткого стовбура під КНБК для подальшого буріння.

Зарізання бокового стовбуру за допомогою KLEN – HA

ПЕРЕВАГИ Дозволяє виконувати зарізку бокового стовбура без цементування і опори на штучний вибій в стовбурах із зенітними кутами до 90 градусів. Фрезер армований металокерамічною композицією та твердосплавними пластинами на торцевій частині, дозволяє отримувати високу швидкість фрезерування.  

Тривалість фрезерування вікна складає 2 – 9 годин, в залежності від марки сталі та товщини стінки труби в обсадній колоні, а також зенітного кута стовбура свердловини в інтервалі зарізки.

Профіль клина-відхилювача із встановленим на ньому подвійним фрезером, що забеспечує необхідний напрямок при вирізанні вікна в обсадній колоні.

Нахил відхиляючого клина складає 2,5 –3 град. В конструкції застосовано шарнірний перехідник що знижує жорсткість компоновки під час спуску.

Якір виготовлено із профільної труби довжиною від 3м. 1 м розкритого якіру витримує 70т осьового навантаження.

ПЕРЕВАГИ:

  • Низька вартість .
  • 100% якоріння в будь – якому інтервалі.
  • Не потребує встановлення цементного моста для опирання.

Гідравлічний якір - НА

Гидравлический якорь - НА

Гидравлический якорь

Розкриття гідравлічного якоря

Допоміжне обладнання

При збиранні клина - відхилювача на свердловині використовується спеціаль-ний спайдер для якіра і стрижень для фіксації клина-відхилювача в столі ротора.

Для орієнтування клина-відхилювача по заданій траекторії в свердловині використовується орієнтувальний перехідник (UBHO).

Для зниження витрат часу на спуск розроблено і застосовується переливний клапан , що призначений для автоматичного заповнення колони бурильних труб.

спайдер для якоря

Орієнтувальний перехідник

Орієнтувальний перехідник призначений для орієнтування клина в заданому напрямку за допомогою магнітного чи гіроскопічного інклінометра.

Перехідник можно використовувати багаторазово при операціях вирізання вікна.

Ориентационный переводник

Системи прямої промивки при спуску КLEN – HA та орієнтування

Клапанна система дозволяє здійснювати пряму циркуляцію та орієнтувати клин – відхилювач за допомогою MWD (телесистеми).

Це практично єдиний способ орієнтування при зенітних кутах більше 50 градусів, коли неможливості доставити інші пристрої, що спускаються на кабелі до орієнтувального перехідника.

Колона заповнюється автоматично через відкриті отвори клапану.

Після орієнтування, визначеними маніпуляціями з пуском, зупинкою бурового насосу та зміною витрати, клапан закривається на затрубний простір та відкривається на гідросистему клина.

Системы для прямой промывки при спуске КLEN – HA и ориентирования

Застосування KLEN – HA у відкритому стовбурі

Комплект і технологія дозволяють також фіксувати клин відхилювач у відкритому стовбурі різного діаметра при аваріях і необхідності відхилення від пробуренного стовбура без цементуваня, додаткових витрат і операцій проробка жолобу для буріння за одну СПО.

Присутність в буровому розчині твердих частинок, наповнювача не створюють проблем для якоріння клина завдяки застосуванню спеціального фільтра.

Компанія ТОВ «Wellspring Energy» готова за короткий термін доставити обладнання для всіх типорозмірів свердловин, а досвідчений інженер-технолог в будь-який час готовий виїхати з обладнанням на свердловину в найкоротший термін.

Применение KLEN – HA в открытом стволе

Технічні характеристики KLEN – HA для стандартних комплектів

Технические характеристики KLEN – HA Технические характеристики KLEN – HA Технические характеристики KLEN – HA

Географія застосування KLEN – HA

В теперішній час у компанії ТОВ «Wellspring Energy» сумісно з нашими партнерами та за участі наших спеціалістів мають ефективний досвід робіт по встановленню гідравлічних клинів - відхилювачів на родовищах:

Windri (Індонезія), Баб, Бу-Хаса (Об‘єднані Арабські Емірати), Мишовдаг (р.Азербайджан), Кошкудук, Ю.Кизилбайрак (Р.Узбекістан), Уренгойское, Ю.Тамбейское, Ханчейское, Юрухаровское, Восточно-Таркосалинское (ЯНАО), Приобское, Мало-Балыкское (ХМАО-Югра), Игольско-Таловое и Шингинское (Томская обл.), Осокинское (Р.Коми), Скатовское (Саратовская обл.), Антиповско-Лебяжинское (Волгоградская обл.), Пионерское, Ромашкинское, Березовское, Бурейкинское и Абдрахмановское (Р.Татарстан), Байтуганское, Шумолгинское, Речное, Криволукское, Культурненское, Ковалевское, Мухановское, Криволукское, Б-Чубовское (Самарская обл.), Покровское, Сорочинско-Никольское, Колганское (Оренбургская обл.), Аскаровское, Альшеевское, Туймазинское (Башкортостан) и др.

Обладнання сертифіковано та випробоване як на ближньому так і на дальніх закордонних родовищахв таких комапніях як: Компанія «ADCO» и «Gulf Drilling» (ОАЭ), «Gulf Energy» (Оман), компанія «PBE» (Индонезия), «Eriell Group» (Узбекістан), ООО «Eriell НефтеГазСервис» (Россия), ЗАО СФ «Сибирская сервисная компания», ООО «НЭУ», ЗАО «Инвестгеосервис», ООО «МУН-Технология», ООО «НПП Бурение», ООО «Оренбургская Буровая Компания» та інші.

Завантажити опитувальний лист зарізання бокових стовбурів